ersag urunleri uyelik
 
 
 
[Yeni Kayıt] [Şifremi Hatırlat]
 
   
  Ana Sayfa
  Firma Eklemeyiniz!
  İletişim & Contact

marka tescil, logo tescili, isim tescili, marka tescili, marka basvuru, slogan tescili, online marka tescili

Reklam
Ersağ Temizlik & Kozmetik Ürünleri Ücretsiz Üyelik Fırsatı!
  [Ekonomi]
65 bin gurbetçi emeklinin maaşları yatırıldı
 
 
10 Şubat 2012 den itibaren gurbetçiler maaşlarını almaya başladı.

Gurbetçi emeklinin maaşları yatırıldı.. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) sistem ve program değişikliği yapması sebebiyle geciken 65 bin gurbetçi emeklinin maaşları hesaplara yatırıldı.

Sistem değişikliğinin tamamlanmasıyla 10 Şubat 2012'den itibaren gurbetçiler maaşlarını almaya başladı. SGK, 10 günlük gecikmeden dolayı gurbetçilerden özür diledi. Almanya ve Bulgaristan'dan emekli olan ve maaşını Türkiye'den alan vatandaşlar elektronik ödeme sistemindeki program değişikliği sebebiyle maaşlarını alamamıştı. Almanya'dan emekli olan yaklaşık 45 bin gurbetçi ile Bulgaristan'dan emekli olan 20 bin civarındaki kişi Şubat başında almaları gereken paraları 10 Şubat'tan itibaren çekmeye başladı. 10 günlük gecikmeden dolayı özür dileyen SGK yönetimi, aylık ve kaza ödemeleri, ödeme yönteminin değiştirilmesi nedeniyle 2012 Şubat ayı başında gerçekleştirilemediğine işaret etti.

Kurum'un Almanya'dan veya Bulgaristan'dan emekli olup Türkiye'de ikamet eden sigortalılar ile dul-yetim aylığı alan hak sahiplerinin aldığı kaza aylıkları ile emekli aylıklarına aracılık ettiğne işaret eden yetkililer, , "Alman Kasa numarası, Bulgar (EGN) vatandaşlık numarası ile ödenebilen bu aylıkların kayıtlarında T.C. kimlik numarası bulunmamakta, en basit bir bilgi değişikliğinde dahi ilgili ülke tarafından bir ila üç ay arasında aylık durdurulmasına neden olmaktadır. Kurumumuzun girişimleri ile bu aydan itibaren T.C. kimlik numaralarının da bu ülkelerce ödeme listelerine eklenmesi sağlanmıştır. Kurumumuz tarafından geliştirilen sistemle ödemelerin daha hızlı olması hedeflenmiştir." denildi.

Yapılan programa T.C. kimlik numaralarının işlenmesinin bürokrasiyi azaltacağına dikkat çeken yetkili, sigortalılar ile hak sahiplerinin maaş aldıkları devletlerin herhangi bir yazışma yapmasına gerek olmadan kendilerine en yakın Ziraat bankası şubesinden yalnızca T.C. kimlik numaralı kimliklerini göstermek suretiyle aylıklarını alabileceklerine işaret etti. Maaş cüzdanlarına ihtiyacın azalacağını dile getiren yetkili, "Almanya için yılda bir kez, Bulgaristan için ise yılda iki kez verilen hayatta olduğuna dair belgelerin (Yaşam Belgesi) yapılan Program sayesinde yalnızca ölenlerin sistem tarafından ilgili devlete bildirilecek olması ve geride kalan varsa eşe-yetimlere aylık bağlanması için daha çabuk girişimde bulunulacak olması nedeniyle aylıkların gereksiz yere kesilmesinin önüne geçilecektir.

Ayrıca adres değişiklikleri de bu sistem sayesinde tespit edileceğinden adres değişikliği nedeniyle ilgili ülke ile yaşanan problemler ortadan kalkacak ve istenen belgeler kısa sürede temin edilecektir. Kaza aylıkları ile emekli aylıkları alan Almanya veya Bulgaristan emeklilerinden yaşanan gecikmeden dolayı özür dileriz." değerlendirmesi yaptı

Haber Kategori 2012-02-14

.

En Son Altın Fiyatları

Reklam Sponsoru Reklam Yeri
 
 
Son Güncel Ekonomi, Finans, Sektörel ve Firma Haberleri

 
 
 
   
 
 
 

Firma Rehberi Sektör Haberleri İstanbul Arçelik Bayi İstanbul Beko Bayi Marka Tescil Ankara Arçelik Bayi Marka Ersağ Üyelik Formu Şirketler