ersag urunleri uyelik
 
 
 
[Yeni Kayıt] [Şifremi Hatırlat]
 
   
  Ana Sayfa
  Firma Eklemeyiniz!
  İletişim & Contact

marka tescil, logo tescili, isim tescili, marka tescili, marka basvuru, slogan tescili, online marka tescili

Reklam
Ersağ Temizlik & Kozmetik Ürünleri Ücretsiz Üyelik Fırsatı!
  [Ekonomi]
Gemi sektöründe teşviklerin eli kulağında
 
 
Türk gemi inşa sanayi son yıllarda ciddi ivme yakalamış krizle birlikte işler bir anda kesilmişti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, gemi inşa sanayiinde işten çıkarılan işçilere müjde verdi. Bakan Binali Yıldırım, ekonomik krizi gerekçe göstererek 75 bin çalışanın işine son veren gemi inşa sanayiine el attıklarını açıkladı.

Bu olumsuz tabloyu ortadan kaldırmak için harekete geçtiklerini söyleyen Bakan Yıldırım, “Denizcilik sektörünün istihdam deposu olarak addedilen gemi inşa sanayii Türkiye için önemli. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ekonomi kabinesi ile de görüşmeler yürütüyoruz. Büyük tedbirler alınarak istihdam sorunu çözülecek” dedi.

Türk gemi inşa sanayi son yıllarda ciddi ivme yakalamış fakat krizle birlikte işler bir anda kesilmişti. Eski canlılığın tekrar yakalanacağına işaret eden Bakan Yıldırım’a göre büyük tedbir ve teşviklerin eli kulağında. Gemi inşa sanayiindeki istihdam krizine değinen TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can da sektörün tekrar canlılığı yakalamasının verilecek siparişlerle mümkün olabileceğini söyledi. Bu sebeple sektör oyuncularının korunması gerektiğini aktaran TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı, “Türkiye’nin dünya konjonktüründe taşımacılık payının artırılması gerekiyor.

Bu da ticaretteki etkinin artması ile doğrudan alakalı. Üretim ve tüketim teşvik edildiği takdirde sorun çözülme aşamasına gelir.” dedi. Sektör oyuncuları bu anlamda Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın açıklayacağı yeni teşviklerin de önemli olduğunu söyledi.  Bakan Yıldırım, şu an İzmir’e yolcu taşımak için ithal gemi alınsın mı tartışmalarına da açıklık getirdi. “15 yıldır TURYOL orada 15 gemiyle hizmet veriyor. Günde 45 bin yolcu taşıyor. İzmir Belediyesi bunun için 5 kuruş harcadı mı” diyen Yıldırım, İzmir’in istemesi halinde bir haftada 15 gemiyi hizmete sunabileceklerini söyledi. “İş bu kadar kolay” diyen Yıldırım’a sektör yetkilileri destek verdi.

Haber Kategori 2011-12-14

.

En Son Altın Fiyatları

Reklam Sponsoru Reklam Yeri
 
 
Son Güncel Ekonomi, Finans, Sektörel ve Firma Haberleri

 
 
 
   
 
 
 

Firma Rehberi Sektör Haberleri İstanbul Arçelik Bayi İstanbul Beko Bayi Marka Tescil Ankara Arçelik Bayi Marka Ersağ Üyelik Formu Şirketler