ersag urunleri uyelik
 
 
 
[Yeni Kayıt] [Şifremi Hatırlat]
 
   
  Ana Sayfa
  Firma Eklemeyiniz!
  İletişim & Contact

marka tescil, logo tescili, isim tescili, marka tescili, marka basvuru, slogan tescili, online marka tescili

Reklam
Ersağ Temizlik & Kozmetik Ürünleri Ücretsiz Üyelik Fırsatı!
  [Ekonomi]
Düşük prim ödeyen emeklinin maaşı ne olacak
 
 
İyileştirmeler yüksek prim ödediği halde düşük maaş alan emeklileri kapsayacak.

Kapsam 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2,5 milyon emekli ile sınırlı tutuldu emeklilerin merakla beklediği 'intibak' yasasının içeriği netleşiyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 2000 yılı öncesinde düşük prim ödeyerek emekli olanların aylıklarının yükseltilmesi söz konusu olmayacak. İyileşme, yüksek prim ödediği halde düşük maaş alan emeklileri kapsayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından, intibak sorununun hükümet programına girmesi ve kademeli olarak uygulanacağının öngörülmesi sebebiyle Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) konuyla ilgili olarak çalışmalar başlatıldığı açıklandı.

İntibaka ilişkin çalışmaların içeriği tam olarak açıklanmamakla birlikte, intibak talepleri ağırlıklı olarak gelişme hızından (refah payı) eski emeklilerin de yararlandırılması yönünde olduğu göz önüne alındığında, Çalışma Bakanlığı yetkilileri intibak çalışmalarının bu yönde ilerlediğini belirtti.

Yine, intibak işleminin en erken 2013 yılında yapılabileceği de açıklanan bilgiler arasında. Bakanlık yetkilileri, 2000 öncesinde emekli olan ve intibaka konu olan emeklilere bugün itibarıyla en düşük 780 lira aylık ödenirken, 2008 yılından sonra emekli olanlara bağlanan aylıkların 660 lira civarında olup sürekli düştüğünü belirtiyor.

Yetkililer, eski emeklilerden özellikle düşük prim ödeyenlerin asgari aylık uygulaması ile zaten korunduğunu ve bunlara yüksek aylık ödendiğini ifade ediyor.

Yetkililer, bu şekilde korunan bu grupların aylıklarının daha da yükseltilmesinin beklenen bir durum olmayacağını, buna göre beklentilerin çok yüksek tutulmamasının gerektiğine dikkat çekerek, ayrıca kapsamın 2,5 milyon civarında emekliyi kapsaması sebebiyle maliyet açısından verilecek zamların çok yüksek olmayacağının da tahmin edildiğini belirtti.

Haber Kategori 2011-11-14

.

En Son Altın Fiyatları

Reklam Sponsoru Reklam Yeri
 
 
Son Güncel Ekonomi, Finans, Sektörel ve Firma Haberleri

 
 
 
   
 
 
 

Firma Rehberi Sektör Haberleri İstanbul Arçelik Bayi İstanbul Beko Bayi Marka Tescil Ankara Arçelik Bayi Marka Ersağ Üyelik Formu Şirketler